برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

زیست شناسی دهم جامع مهروماه

نام ناشر:
185,000 تومان
محصولات مرتبط
توضیحات

معرفی کتاب کمک آموزشی زیست شناسی دهم جامع مهروماه

درس زیست شناسی یکی از دروس پر نکته و مهم برای دانش آموزان رشته تجربی به حساب می آید. اکثر دانش آموزان سال دهم به دنبال کتابی جامع در درس زیست شناسی می باشند تا تمام نکات و مفاهیم را به صورت جامع در اختیار داشته باشند، حاوی تست های کنکوری باشد و در پایان دارای پاخ نامه کاملا تشریحی باشد. انتشارات مختلفی دست به تولید چنین کتاب های جامعی زده اند، در این بین انتشارات مهر و ماه با انتشار کتابی تحت عنوان زیست شناسی دهم جامع مهروماه سعی بر فهم بهتر دانش آموزان دارد. این کتاب دارای درس نامه ای کامل می باشد و هیچ نکته ای را از قلم نینداخته است. کتاب زیست شناسی دهم جامع مهر و ماه به صورت تک جلدی و توسط علی پناهی شقاق  جهت استفاده دانش آموزان سال دهم در 508 صفحه گردآوری شده است . انتشارات مهرو ماه این کتاب را در قطع رحلی با جلد شونیز به بازار عرضه نموده است.

نحوه چیدمان مطالب موجود در کتاب کمک درسی زیست شناسی دهم جامع مهرو ماه

زیست شناسی دهم جامع مهروماه دارای چهار بخش عمده می باشد که عبارتند از: درس نامه ی کامل، بانک تست های غنی و کاربردی، آزمون های فصلی و پاسخ نامه کاملا  تشریحی که در ادامه به صورت مختصر به آن ها می پردازیم.

بخش اول: درسنامه  یا بخش آموزش مهروماه زیست شناسی دهم جامع 

این بخش خود از دو قسمت تشکیل شده است که عبارتند از: 1- نمودار درختی 2- درسنامه .

در ابتدای هر فصل زیست شناسی دهم جامع مهروماه  یک نمودار درختی وجود دارد که جمع بندی تمام موارد ذکر شده در آن فصل می باشد، به عبارتی دیگر تمام نکات و مفاهیم به صورت نمودار درختی ذکر شده است. توصیه ما به دانش آموزان این است که ابتدا کتاب درسی را با دقت مطالعه نمایند و نکات مهم را به یاد داتشه باشند و سپس به سراغ  کتاب زیست شناسی دهم جامع مهر و ماه بروند و نمودار درختی فصل مربوطه را با دقت مطالعه کنند. در بخش دوم این قست که درس نامه می باشد تمام نکات و تعاریف موجود در کتاب درسی به صورت دقیق ذکر شده است و هم چنین این قسمت به تشریح تمام نکات پرداخته است. در قسمت  درسنامه، نویسنده با استفاده از اصطلاح های متفاوت دانش آموزان را به خواندن مطالب تشویق کرده است.

این اصطلاحات عبارت اند از: 1- اصل مطلب : این اصطلاح به عنوان شارژ می باشد. برای هر قسمت یک درس نامه ای فشرده وجود دارد که با مطالعه این قسمت از زیست شناسی دهم جامع مهروماه دانش آموزان می توانند سوالات و تست ها را به خوبی بزنند و از پس سخت ترین تست ها نیز بر بیایند.2- نکته : موضوعاتی که شانس بالایی برای مطرح شدن در کنکور دارند به صورت نکته در بخش درس نامه ذکر شده اند. 3- دقت کنید: این قسمت نیز در برگیرنده ی نکات مهم می باشد اما تفاوتش این است که ممکن است دانش آموزان این نکته را با نکات دیگر اشتباه بگیرند به همین علت با عنوان دقت کنید ذکر شده اند تا دانش آموزان در دام نیوفتند. 4- تذکر مهم: این عنوان نشان دهنده آن است که نوینسده می خواهد راجع به یک موضوع به دانش آموز اخطار بدهد تا دانش آموزان حواسشان را جمع کنند. 5- زوم: این قسمت از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد زیرا در این قسمت تمام نکات مهم و شکل های موجود در کتاب درسی که مورد توجه طراحان کنکور سراسری می باشد آنالیز شده است. 6- نقد کتاب درسی: ممکن است گاهی نحوه بیان مطلبی در کتاب درسی به صورت اشتباه باشد. این قسمت به دانش آموزان کمک می کند تا در ک بهتری از آن مطلب داشته باشند.

بخش دوم: تست

این قسمت از زیست شناسی دهم جامع مهروماه شامل تست های تالیفی و کنکوری می باشد و گاها سوالات آزمون آزمایشی قلمچی نیز در این بخش ذکر شده است. این تست ها به گونه ای طراحی شده اند که مطابق استاندارد های کنکور سراسری می باشند. هم چنین شایان ذکر است که تعداد سوالات این قسمت نه بسیار زیاد است نه بسیار کم و در حد اعتدال می باشد. از نکات قابل اهمیت این زیست شناسی دهم جامع مهروماه این است که این قسمت دارای سوالات ترکیبی و مفهومی می باشد زیرا اکثر سوالات کنکور این گونه می باشند و به دانش آموزان کمک میکند تا ببیشتر برای کنکور آماده شوند. توصیه ما به شما این است که به صورت مجموعه ای تست ها را بزنید و اگر تست های یک بخشی زیا هستند به صورت 10 تا 10 تا جلو بروید.

بخش سوم : آزمون های فصلی

در پایان هر فصل زیست شناسی دهم جامع مهروماه، آزمون های جامعی وجود دارد تا دانش آموزن سطح یادگیری خود را بسنجند و از نقاط قوت و ضعف خود با خبر شوند. در این آزمون ها که در انتهای هر فصل واقع شده اند سوالات کنکوری، ترکیبی و تالیفی ذکر شده است. در بخش پاسخنامه، پاسخ تمامی سوالات به صورت مفصل وجود دارد و هم چنین تمام نکات آن تست نیز در بخش پاسخ نامه به صورت دقیق ذکر شده است.

ویژگی های منحصر بفرد زیست شناسی دهم جامع مهروماه چیست؟

از ویژگی های منحصربه فرد زیست شناسی دهم جامع مهروماه وجود درس نامه ای جامع و کامل می باشد که تمامی نکات کتاب درسی را در خود جای داده است. هم چنین وجود جدول هایی جمع بندی برای مرور سریع نکات از دیگر ویژگی های این کتاب است.از دیگر ویژگی های این کتاب وجود تست های طبقه بندی شده و مطابق با استاندارد کنکور، وجود تست های کنکور سراسری سال های اخیر می باشد. آزمون های فصلی آخر هر فصل از نکات قابل اهمیت این کتاب می باشد که باعث تثبیت تمام مطالب درسی آن فصل می شود. و در پایان یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب که آن را از بقیه کتاب ها متمایز کرده وجود پاسخنامه تشریحی در پایان هر فصل می باشد.

در پایان

اگر به دنبال کتابی جامع در درس زیست شناسی می باشید تا تمام نکات و مطالب کتاب درسی را دارا باشد و سوالات کنکور سراسری سال های اخیر را نیز در بر داشته باشد ما به شما خرید و مطالعه ی کتاب کار زیست شناسی دهم جامع مهر و ماه را پیشنهاد می کنیم.

 

 

جزئیات محصول

مشخصات

مولف یا مولفان
علی پناهی شایق
سال چاپ
1400
قطع کتاب
رحلی
شابک
9786003175457
نظرات
بدون نظر

نظرات

  • رضایت از محصول:
  • کیفیت کالا:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ثبت نام / ورود