برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کار زیست شناسی دهم مهروماه

نام ناشر:
29,000 تومان
ناموجود
محصولات مرتبط
توضیحات

معرفی کتاب کمک درسی کار زیست شناسی دهم مهروماه

کار زیست شناسی دهم مهروماهیکی از اولین و جامع ترین کتاب های کار جهت یادگیری هرچه بیشتر درس زیست شناسی می باشد. این کتاب با ارائه درس نامه در ابتدای هر بخش و ارئه انواع سوال های تستی و تشریحی فرد را برای یادگیری هرچه بهتر درس زیست شناسی آماده می کند. کتاب کار زیست شناسی دهم تجربی به صورت تک جلدی و توسط عباس راستی بروجنی جهت استفاده دانش آموزان سال دهم تجربی در 224 صفحه گردآوری شده است . انتشارات مهرو ماه این کتاب را در قطع رحلی با جلد شونیز به بازار عرضه نموده است. مولف سعی نموده است با به کارگیری نکات سطر به سطر کتاب، عکس ها، آزمایشات و فعالیت ها دانش آموزان راه به این درس  و نکاتش مسلط نماید.

نحوه چیدمان مطالب موجود در کتاب کمک آموزشی کار زیست دهم مهرو ماه

کار زیست شناسی دهم مهروماه دارای سه بخش عمده می باشد که در ادامه به صورت مختصر به آن می پردازیم.

بخش اول: درسنامه یا همان بخش آموزش دهم مهروماه کتاب کار زیست شناسی 

در این قسمت از کار زیست شناسی دهم مهروماه مولف سعی کرده است با استفاه از روش های جدید و کارآمد مطالب و نکات مهم را ذکر کند تا فرد بتواند با مطالعه این قسمت و مرور آن ها بر این درس مسلط شود. جالب است بدانید نویسنده در این بخش سعی کرده است با استفاده از اصطلاح های بامزه و جذاب توجه و تمرکز دانش آموزش را به آن ها جلب کند. این اصطلاحات و جملات عبارتند از: یادمون باشه و آقا گوش کن. هم چنین نویسنده سعی کرده است جهت یادگیری بیشتر و جذب بیشتر دانش آموز به این درس آموزش تئوری را با  آموزش تصویری همراه کند تا در حافظه تصویری دانش آموز بماند و با تصاویر درس را بیاموزد. نکته قابل اهمیت این است که نویسنده جهت یادگیری دانش آموزان برای هر مطلب و موضوع درسی یک انیمیشن تدارک دیده است که در  DVD  همراه کتاب موجود می باشد. در این بخش نکات سطر به سطر کتاب را ذکر شده است و چیزی از قلم نیوفتاده است.

بخش دوم: پرسشنامه

در این بخش نویسنده جهت آزمودن و تثبیت یادگیری دانش آموز از 9 قالب پرسشی استفاده کرده است که در ادامه به آن میپردازیم.

قالب اول: سطر به سطر. در این بخش سعی شده است از نکات سطر به سطر کتاب درسی سوال طرح شود تا باعث تثبیت یادگیری دانش آموزان بشود و دانش آموزان بر متن کتاب درسی مسلط شوند.

قالب دوم: عبارت های مرتبط. در این بخش از سوالات سعیشده است که دانش آموزان با تعابیر طراحان متفاوت آشنا شوند.

قالب سوم: پرسش های دوگزینه ای. در این بخش گزینه هایی با کلمات مشابه وجود دارند تا فرد بتواند بر اساس مفهوم به آن تست ها پاسخ دهد و گزینه صحیح را انتخاب کند در واقع نویسنده سعی داشته تمرکز و دقت دانش آموز را بالا ببرد تا دانش آموز به صورت دقیق گزینه ها را مطالعه نماید.

قالب چهارم: پرسش های تصویری. در این بخش از کتاب از انواع تصاویر کتاب درسی استفاده شده است تا فرد بتواند آن ها را بهتر بیاموزد و به یاد داشته باشد.

قالب پنجم: پرسش های توصیفی – تشریحی: در این بخش سعی شده است سوالات تشریحی مطرح شود تا دانش آموزان به صورت کامل و جامع به سوالات پاسخ دهند و جهت پرسش ها کلاسی و امتحانات آماده شوند.

قالب ششم: مقایسه ای. این بخش به این علت طراحی شده است تا فرد بتواند موضوعات را با هم مقایسه بکند و به نتیجه درست برسد.

قالب هفتم: چهار گزینه ای. این بخش با هدف آماده سازی دانش آموزان در کنکور ها و آزمون های آینده طراحی شده است تا فرد بتواند به صورت دقیق گزینه ها را مطالعه کرده و آن ها را بر اساس مفهوم از یکدیگر تفکیک دهد و در نهایت درست ترین گزینه را انتخاب کند.

قالب هشتم: یادگیری موثر. در این بخش سعی شده است به دانش آموزان گفته شود که به یاد داشتن عبارت های درست کتاب واجب است و گاهی با حذف یک کلمه و یا یک حرف ممکن است آن عبارت به کل غلط شود. نویسنده میخواهد دانش آموزان به خوبی عبارت غلط را تشخیص دهند و در دام طراحان سوال نیوفتند.

قالب نهم: سه بعدی. در این بخش سعی شده است با مطرح نمودن سوال های المپیاد های زیست شناسی، دانش آموزانی که خواهان شرکت در المپیاد هستند را آماده نموده و آن ها را با نکات  و ترفند ها آشنا نماید.

لازم به ذکر است که یک پاسخ نامه تشریحی کار زیست شناسی دهم مهروماه نیز به صورت ضمیمه همراه کتاب تقدیم معلمان و دانش آموزان می شود. در این کتاب پاسخ تمامی تست ها و سوالات کتاب کارو هم چنین پرسش ها و فعالیت ها و ... کتاب درسی به صورت کامل و جامع آمده است.

ویژگی های منحصر بفرد این کتاب چیست؟

در کار زیست شناسی دهم مهروماه سعی شده است مطالب کتاب درسی و تصاویر به صورت دقیق بررسی شوند. به عبارتی این کتاب کار، کتابی جامع برای دانش آموزان دهم تجربی می باشد تا آماده پرسش های کلاسی و آزمون ها چهارگزینه ای شوند. رنگ های موجود در این کتاب بسیار جذاب می باشند و دانش آموزان را نرغیب به یادگیری می نمایند.

در پایان

اگر به دنبال کتابی جامع در درس زیست شناسی می باشید تا در کنار سوال های تشریحی بتوانید به خوبی به سوالات تستی نیز پاسخ دهید و با نکات جدید آشنا شوید، ما خرید و مطالعه ی کتاب کار زیست شناسی دهم مهروماه را به شما پیشنهاد می کنیم. درضمیمه این کتاب پاسخ تشریحی تمامی سوال های موجود در کتاب کار موجود می باشد.

 

جزئیات محصول

مشخصات

مولف یا مولفان
عباس راستی بروجنی, علیرضا رجبیان
سال چاپ
1398
قطع کتاب
رحلی
شابک
9786003171404
نظرات
بدون نظر

نظرات

  • رضایت از محصول:
  • کیفیت کالا:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ثبت نام / ورود